Właściwości jaj przepiórczych

Jaja przepiórcze są bardzo smaczne. Posiadają dużo żółtka w stosunku do swojej masy. Znajdują się w nich nieoznaczone składniki, dzięki którym po konsultacji z właściwym lekarzem na ogół mogą spożywać je osoby uczulone na białko jaja kurzego jak również osoby z nadciśnieniem, gdyż nie zawierają szkodliwego cholesterolu.

jaja przepiórcze

Są podzielne, mają efektowny wygląd i można je bardzo długo przechowywać (w stanie świeżym 30 dni, a w lodówce 2 miesiące). Co prawda skorupka jest dość krucha, lecz silna i elastyczna błona zapobiega rozlaniu się zawartości. Gotowanie trwa bardzo krótko (na miękko 1 min., a na twardo 3 min).

 

jaja przepiórcze

W porównaniu z jajem kurzym, jaja przepiórcze są zdecydowanie lepszym źródłem niezbędnych aminokwasów, np. metioniny 273 mg/1gN, treoniny jest więcej aż o 114 mg/1gN. O wybitnej wartości biologicznej decyduje wysoki poziom aminokwasów egzogennych.

Właściwości jaj przepiórczych są wyjątkowe. Znajduje się w nich więcej istotnych pierwiastków takich jak: żelazo (o 0,2 mg więcej niż w kurzych), fosfor (o 0,11 mg więcej). Przewyższają one również jajo kurze zawartością takich witamin jak: prowitaminy A (karoten), ryboflawiny i cjankobalaminy  (wit. B12), tiaminy (wit. B1).

 

Menu Title